POJIŠTĚNÍ

Životní pojištění
Vědomí toho, že jste pojištěni, vám může poskytnout duševní klid. Nemusíte se obávat nečekaných finančních krizí, které by mohly ohrozit váš životní styl nebo cíle. Je důležité konzultovat své možnosti s odborníkem na finanční plánování, abyste vybrali to nejlepší řešení pro své individuální potřeby.
Na co si dát pozor?

S klientem vždy řešíme předocenění jeho zdravotního stavu, takže vždy znáte podmínky a víte do čeho jdete. Dbejte na to i vy, případně se vrhněte na pojištění s poradcem.

Velmi důležité jsou výluky u zdravotního stavu, každá pojišťovna se k tomu může postavit úplně jinak. Je třeba také věnovat pozornost délce trvání. Rádi vám pomůžeme projít tím bludištěm informací.

Dívejte se jaké jsou dané progrese u pojištění denního odškodného, hospitalizace a trvalých následků. Důležité je také od kolika procent a nebo od jakého dne pojišťovna plní.

Pojištění majetku
Zřízení pojištění majetku, jako je pojištění domácnosti a nemovitosti, je důležité z několika klíčových důvodů. Chrání váš dům, byt a věci v něm uložené před riziky, jako jsou požáry, povodně, krádeže a další nepředvídatelné události.
Vědomí toho, že máte pojištění majetku, vám poskytuje klidnou mysl. Nemusíte se obávat, že byste přišli o dům nebo majetek kvůli nečekaným událostem. Pokud máte hypotéku, je pojištění majetku povinné. Tímto způsobem se banka zajišťuje, že je její investice chráněna.

Co je předmětem pojištění?

U pojištění domácnosti je předmětem pojištění vše co se nachází uvnitř stěn a jedná se převážně o pohyblivé věci jako je nábytek, spotřebiče, elektronika, oblečení a další osobní majetek, případně i cennosti a umělecká díla.

U pojištění nemovitosti je to vcelku lehké, jedná se o konstrukci stavby a její pevné součásti jako jsou zdi, střecha nebo například solární panely, boiler a tepelné čerpadlo. To vše vyjde v případě škod na několik milionů.

Pojištění vozidel
Pojištění vašeho vozu vás stojí nemalé peníze každý rok. Nejdražší bývá zpravidla havarijní pojištění, ale ani zákonem povinné pojištění nebo-li povinné ručení nebývá zrovna levnou záležitostí. Srovnejte si to u nás a nechte si poradit našimi poradci pro správné nastavení.
Nezapomínejte, že ne vždy by se mohlo při nehodě jednat o vaši chybu. Divoké zvíře vám před auto může skočit nečekaně kdykoliv projíždíte lesem.
Dostat s autem smyk v zatáčce nemusí to být vždy vinnou rychlé jízdy, ale příčinou může být olejová skvrna na silnici, mokrá vozovka nebo námraza.
Limity a krytí

Do způsobených škod se může následkem nehody například zastavit výroba a následně počítat ušlý zisk poškozeného, může vzniknout škoda na životním prostředí, újma na zdraví všech poškozených a spoustu dalšího.

Je důležité nepodceňovat limity krytí. Nejmenší limit 50/50 milionů se může zdát jako vysoký, avšak při neúmyslném způsobení nehody kamionu, autobusu nebo vlaku může být škoda ještě daleko vyšší.

Pojištění GAP se hodí hlavně pro nová vozidla. Dorovnává totiž rozdíl mezi pořizovací a aktuální cenou vozu. Už první rok po zakoupení nového vozu může být ztráta hodnoty klidně
20-30 % z původní ceny.
Pojištění odpovědnosti
Pojištění odpovědnosti vás chrání před škodou způsobenou třetí osobě ať už na zdraví či na majetku. Je několik druhů pojištění odpovědnosti a každý je určen k dané situaci. Neexistuje jedno pojištění, které by nás odpovědnostně chránilo před vším.
Mezi hlavní odpovědnostní pojištění je například:
pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, odpovědnost zaměstnance při výkonu povolání, odpovědnost podnikatele, pojištění profesní odpovědnosti, odpovědnost za zvíře nebo třeba odpovědnost myslivce.

Pojistka na blbost

Pojištění odpovědnosti se dělí na několik na několik variant, kdy každá vás kryje na specifické situace. Pokud si nevíte rady a nejste si jisti, dejte vědět našim poradcům a rádi se s vámi podívají a poradí vám.

Dejte si pozor na výši limitů, spoluúčast a také zda se opravdu dané pojištění vztahuje na vás a vaši situaci. Například u zaměstnanecké pojistky je důležité, zda jste částečně řidič a nebo řidič z povolání.

Pojištění podnikatelů
Jako doktor, právník, realitní makléř byste měli mít pojištění odpovědnosti, to ale platí také pro ostatní podnikatele jako stavaři, kurýři akorát to není přímo podmínkou.
Pojistit si můžete v rámci podnikání újmu třetí osobě, která by byla způsobena špatně vykonanou prací, dále také pojištění materiálu, nářadí, strojů ať už proti krádeži či živelné pohromě.
Co a jak pojistit?

Pojištění flotily je pojištění více firemních vozů najednou v balíčku. Může se jednat o několik kamionů nebo vozidel taxislužby, či jen auta pro manažery nebo kurýry. Jedná se o lepší metodu, než dělat vše zvlášť.

Pokud zaměstnanec způsobí škodu z nedbalosti, náhrada škody nesmí přesáhnout 4,5 násobek jeho průměrného hrubého měsíčního výdělku. Pojistěte se pro jistotu tedy skrz pojištění odpovědnosti zaměstnanců.
Pojištění domácích zvířat
Pojištění domácích zvířat se hodí pro případ nečekaných léčebných výloh, které by vás mohli přijít i na několik desítek tisíc korun. Je na místě případně zahrnout, pokud to nemáte už součástí nějaké jiné pojistné smlouvy také odpovědnost za škodu způsobenou vašim zvířetem někomu třetímu.
Pokud si nevíte rady s nastavením, rádi vám pomůže a poradíme. Dejte vědět našim poradcům.

Máte obavy o svoje mazlíčky?

V případě koček se může jednat někdy o vážné zdravotní problémy stejně tak jako u našich psích mazlíčků. Je důležité to nepodcenit.

U pojištění psů je vhodné připojistit i případnou odpovědnost za újmu třetí osobě. Vždyť je znáte, oni to tak někdy prostě nemyslí.

Pojistit můžete také hospodářská zvířata jako je dobytek a nebo koně. Vhodné je to v případě jak podnikání, tak jen k běžnému chovu.
Otázky a odpovědi
1. Nastaví mi operátor po telefonu pojištění dobře?
Je to dost nepravděpodobné. Hlavním smyslem sjednání pojištění po telefonu je prodat. Operátor nikdy nemůže klientovi z jeho časových možností poskytnout takovou péči a tolik času jako by se mu dostalo s profesionálním finančním poradcem. Navíc správný finanční poradce nesrovnává jen cenu, ale také kvalitu pojištění a plnění daných pojišťoven. Provádí větší finanční analýzu klienta a předoceňuje jeho zdravotní stav, aby nedošlo později případně k neplnění. Takže vždycky víte do čeho jdete. Komerční srovnávače s operátorem nikdy nenahradí práci kvalitního poradce.
2. Jsem nemocný/á, má cenu se pojišťovat?
Pokud jste vážně nemocní, tak ihned po ukončení léčby a stanovení případné diagnózy byste si měli pojištění i přesto uzavřít, pokud jste ho do té doby neměli. Pojištění nelze uzavřít v pracovní neschopnosti. S přechozí nemocí můžete dostat určité výluky a nebo v krajním případě vás už nemusí pojišťovna pojistit na některá rizika či vůbec. Každopádně každá pojišťovna se k tomu může postavit jinak, má proto smysl je společně s poradcem srovnat a vybrat to nejvhodnější řešení.
3. Pojištění mám už dlouho, mám ho změnit?
Pokud se jedná o pojištění majetku, může být nemovitost podpojištěná. Pokud se jedná o pojištění vozu, mohli jste už najet další bonusy a hodnota vozu mohla klesnout, tím by mohla klesnout i cena. U životního pojištění je cena pro staršího člověka vyšší, ale to neznamená, že neexistuje varianta, která by vám dokázala dát stejně kvalitní nebo kvalitnější pojištění za nižší cenu. V průběhu času se pojišťovny spíše snaží zlepšovat své podmínky pro klienty z důvodu konkurence na trhu. Vždy se vyplatí udělat revizi a zhodnotit stav a cenu vaše aktuálního pojištění. Můžete totiž dostat za stejné peníze lepší podmínky a nebo ještě lépe za méně peněz.
4. Je zkoumání zdravotního stavu u životního nebo úrazového pojištění klíčové?
Rozhodně ano. Vždy doporučujeme dělat předocenění zdravotního stavu. Je to varianta, při které dopředu víte, co by vám ve vašem případě pojišťovna vyloučila pojistit ze zdravotních důvodů ještě před sjednáním smlouvy. Máte tak možnost srovnat si více pojišťoven a rozhodnout se na základě co nejmenšího počtu výluk. Sjednat si pojištění bez předocenění je jako kupovat si zajíce v pytli a to nikdo nechce. Existují případy, kdy předocenění není možné z důvodu neakceptace pojišťovnou při ocenění z důvodu špatného zdravotního stavu, ale to je pouze krajní nouze. S předoceněním vám vždy pomohou naši certifikovaní finanční poradci.
5. Jak jde ruku v ruce pojištění a hypotéka?
U hypotéky se zástavou nemovitostí je povinnost stanovena bankou mít pojištění nemovitosti. Je to pro případ, když by byla nemovitost zničena. Tato pojistka je také vinkulována ve prospěch banky v případě škody a to po celou dobu splácení hypotéky. Co se týká životního pojištění, tak to by mělo být ideálně součástí a pokud jej ještě nemáte je nejvhodnější čas o něm začít uvažovat. Těžko budete v životě hledat větší finanční závazek, než je hypoteční úvěr. Životní pojištění by vás mělo krýt ohledně hypotečního úvěru hlavně v případě smrti, invalidity a pracovní neschopnosti. Pokud by některá z těchto situací nastala, úvěr by byl zcela doplacen a nebo případně byste dostávali dostatek peněz při dlouhodobé pracovní neschopnosti, abyste pokryli případnou splátku a nedostali se tak do potíží.
Domluvte si nezávaznou schůzku
Zanechte nám v našem formuláři vaše kontaktní údaje a rádi se vám ozveme.
Respektujeme váš denní harmonogram, proto nám spolu s vaším číslem dejte vědět, kdy se vám máme ozvat.
Stisknutím tlačítka "odeslat" souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů